بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان اردبیل بنیاد فرهنگی امام مهدی موعود (عج) استان اردبیل از مهر ماه سال 90 فعالیت خود را در استان شروع کرده است و تاکنون فعالیتهای متنوعی را در قالب دوره های آموزشی و نشستهای علمی و همایشهای تخصصی و ... برگزار نموده است . هم‌اکنون 54 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

برگزاری جلسه راهبردی فعالیت‌های فرهنگی

به گزارش واحد اطلاع‌رسانی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) اردبیل، به نقل از مدیریت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان اردبیل:با استفاده از ظرفیت مهدویت می‌توان تحولی عظیم درجامعه و اذهان جوانان و نوجوانان ایجاد کرد.
به گزارش واحد اطلاع‌رسانی پورتال جامع مهدویت، به نقل از مدیریت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان اردبیل:با استفاده از ظرفیت مهدویت می‌توان تحولی عظیم درجامعه و اذهان جوانان و نوجوانان ایجاد کرد.
مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) در نشست تشریحی برنامه‌های نیمه شعبان در اردبیل اظهار داشت: چندین سالی است در دهه مهدویت مراسم و برنامه های مشخص ومناسبی طراحی می شود که با حضور شما کارشناسان محترم و بیان ایده های مناسب بر غنای آن افزوده خواهد شد.
وی تصریح کرد: ‌این برنامه‌ها با پشتیبانی سازمانهای دولتی از 17شعبان شروع می‌شود به طوری که نمایشگاه نوای ظهور با محوریت آثار فرهنگی و هنری هنرمندان استان اردبیل با موضوع مهدویت در شهر اردبیل گشایش می‌یابد و بحمد الله برنامه راهپیمایی نمادین استقبال از ظهور نیز از گوشه و کنار شهر به سمت مصلی انجام خواهد شد که با حضور خواهران و برادران مومن ومتدین جلوه ای ویژه خواهد داشت .این تجمع عظیم مهدوی بهترین نماد برای عرض ارادت به ساحت مقدس آقا امام زمان میباشد.
در این نشست از برگزاری مسابقات متنوع ورزشی، هنری و وبلاگ‌نویسی درشهرهای مختلف استان اردبیل تبادل نظر شد و چگونگی ارائه بسته ها و سوغات فرهنگی برای مسافران داخلی و خارجی با محوریت مباحث مهدوی تبیین گردید و همچنین با مسئولین آموزش و پرورش در خصوص تربیت کودکان و نوجوانان با تشویق آنان به عنوان مهدی یاوران کوچک صحبت به عمل آمدو آقای مرادی تاکید کردند:در این ایام و در پاسداشت میلاد مسعود دوازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت برنامه مداحی، مرثیه‌سرایی و شعرخوانی با حضور شاعران و منتخبان استان اردبیل در مساجد استان اردبیل برگزار گردد.

ایشان در ادامه به برنامه های سخنرانی با محوریت موضوع مهدویت و با حضور اساتید حوزه و دانشگاه قم اشاره کرد و ادامه داد: سعی کردیم از اساتید برجسته دعوت کنیم تا با هدف معرفت‌افزایی در حوزه مهدویت سخنرانی خود را در این دهه انجام دهند.

وی بیان کرد: حرکت امسال ما در برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های دهه مهدویت به ویژه نیمه شعبان استفاده از ظرفیت مردمی است به گونه‌ای که از تمام هیئت امنای مساجد و محلات خواسته‌ایم تا در فرصت باقی‌مانده نسبت به آذین‌بندی کوچه‌ها و خیابان‌های خود اقدام کنند.

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود استان اردبیل اضافه کرد: در نیمه شعبان مسابقه بزرگ مهدی موعود نیز در مورد زندگی و غیبت آن حضرت به شکل عمومی برگزار شده و جشن میلاد بزرگی نیز در همین ارتباط در مرکز استان تدارک دیده شود تا با دعوت از عموم مردم بتوانیم این برنامه را به شکل مناسب اجرایی و عملیاتی کنیم.

ایشان نیمه شعبان را از اعیاد بزرگ مسلمانان با برجستگی‌های خاص توصیف کرد و گفت: امت اسلامی باید با درک درست از موضوع انتظار و مهدویت نیمه شعبان را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اعیاد جامعه اسلامی پاس دارند و در این روز با تمام ظرفیت و توان خود بکوشند شخصیت بی‌نظیر امام عصر (عج) را به شکل زیبا و براساس روایت اسلامی تبیین و تشریح کنند.

آخرین ویرایش
در 1394/1/31 12:03 توسط زهره رجبی شیزری

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
04513350661
خیابان شهید بهشتی، کوچه روبروی مسجد محمدیه(رضایی)، پلاک 85، کدپستی 5817956146
پیامک
30001366